חדשותספורטכלכלהחינוךתרבותחברהוידאופורום
מי אנחנומי אנחנו???כתבו לנוהודעותהודעותניחומיםניחומיםהלוחהלוחדע-עירךדע-עירךמ.ט.י.מ.ט.י.לוח שנהלוח שנה  searchחיפוש

עכשיו 28 מרץ 2024, 19:07

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 

Bookmark and Share

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: דוגמה של עכו- חיג'אב, ג'לביות, נרגילות
הודעהפורסם: 03 נובמבר 2010, 12:19 
עכונט כדרך חיים
סמל אישי של המשתמש

"מרכז עכו דומה למרכז של כפר בשטחים"

כך אומר השבוע חבר מועצת העיר שלמה פדידה, בעקבות פתיחתן של חנויות לממכר חיג'אבים ונרגילות במרכז העיר. חבר המועצה רפי לוזון: "עסקים של יהודים נסגרים ונעלמים". חבר המועצה אחמד עודה: "זו העיר שלנו, עיר מעורבת ורבת תרבויות"
יפה ברנס

"מרכז העיר עכו דומה למרכז של כפר ערבי בשטחים", אמר השבוע חבר מועצת העיר שלמה פדידה, בעקבות פתיחתם של בתי עסק חדשים, בעלי מאפייני תרבות ערבית, במרכז העיר.

ברחוב ויצמן, בסמוך לצומת מרכזי בעיר, נפתחו באחרונה שתי חנויות: לממכר חיג'אבים (בורקות) וג'לביות ולממכר נרגילות. בחנות ההלבשה, המיועדת בעיקר לנשים דתיות מהמגזר הערבי, ניתן להשיג בורקות חיג'אב - כיסוי ראש מסורתי אותו עוטות הנשים על ראשיהן, וכן ג'לביות (שמלות ארוכות, בעלות שרוולים ארוכים - י"ב), בשלל צבעים ודגמים. החנות האחרת מציעה נרגילות מכל הסוגים והגדלים, טבק לנרגילות בטעמים שונים, פחם וכל הקשור בעישון נרגילות.

"צר לי מאוד שכך התדרדר מצבו של הרחוב הראשי, שידע ימים טובים", אומר פדידה. "פתיחת חנויות לממכר נרגילות ולממכר בורקות וג'אלביות, לצד העובדה שהחל מהשעה 19:00 בתי העסק ברחוב הראשי נסגרים והכל שומם, מאלצים את תושבי העיר לנדוד לערים השכנות, כמו נהריה והקריות, ולפרנס שם את בתי העסק ואת מקומות הבילוי. מרכז העיר לא היה נראה כך אילו היה חוק עירוני המחייב את האופי, את הסוג או את הטיב של בתי העסק שמותר לפתוח במרכז העיר".

פדידה, שנולד וגדל בעיר, מסביר כי מצב העיר ורחובותיה התדרדר בעקבות נטישה מתמשכת של יהודים: "היום, למרבה הצער, גם התושבים הוותיקים, שניסו להיאחז בקרנות המזבח, לשמור על העיר ולהישאר בה, נוטשים".
חבר המועצה רפי לוזון (תקומה לעכו), כועס יותר על כך שבתי העסק שבבעלות יהודים נסגרים: "צר לי שעסקים של יהודים נסגרים ונעלמים, או מעתיקים את מקומם, ואחר כך שואלים איך עכו נראית היום. עם זאת אני חייב לומר, שאם החנויות הללו נפתחו עם כל האישורים המתאימים, אז אין בעיה חוקית. עכו היא עיר מעורבת. אף אחד לא יכול למנוע זאת".

חבר המועצה אחמד עודה שמח על שנפתחו עסקים חדשים בעלי המאפיינים של התרבות הערבית: "צריך לברך על כל בית עסק שנפתח. החנויות הללו מצביעות על האופי של העיר. זו העיר שלנו - עיר מעורבת, רבת תרבויות. טבעי שייפתחו חנויות כאלה.

"זה צובע את העיר בגוונים שונים. הלוואי שהרחוב הראשי בעכו ייראה כפי שנראה הרחוב הראשי ברמאללה, או בשכונת רפידיה, שכונה יוקרתית בשכם".

בקצב כזה לא רחוק את היום, שפקידי העירייה במקום לשתות כוס קפה (חלק מהתרבות העירייתי ) יעשנו נרגילות, ומזכרותהם תדגמנו בורקות. עכו- עיר לדוגמה, בירת תרבות ים תיכוני, עיר, שקולטט רק חזקים ועשירים. מה מחיר האחרון לנרגילה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: דוגמה של עכו- חיג'אב, ג'לביות, נרגילות
הודעהפורסם: 03 נובמבר 2010, 12:38 
משתמש בעל ניסיון מתקדם בעכונט

זה רק זמן עד שעכו תתרוקן מיהודים,
גם במרכז "מד" החדש שפותחים בטיילת,
יש עסקים של ערבים,
בכלל כמעט כל הבתי קפה, מסעדות הגדולים בעיר
שייכים למגזר הערבי.
בגלל זה אני כל הזמן אומר שהגיע הזמן שהעיר עכו
תחלק שטחים חינם לעסקים גדולים שיביאו מעמד קצת
יותר טוב ממה שיש פה.
למה לא לתת לאיקאה שטח חינם למשך 10 שנים.
למה העיר הזאת משודרגת בחלק הערבי יותר מהיהודי.
איפה הבנייה???????
חחח
בכלל מצחיק אותי שאתמול הייתי בבן עמי וראיתי את השלט המגוחך
של "מרכז נור יוצאים לדרך",
שנים השלט הזה קיים ושום דבר לא יוצא לדרך...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 11:33 
עכונט כדרך חיים
סמל אישי של המשתמש

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 22:42 
משתמש עם ניסיון בעכונט
משתמש עם ניסיון בעכונט
סמל אישי של המשתמש

תגידי לריסה חוץ מלהעתיק את הכתבות מהאינטרנט את יודעת לעשות עוד דברים? כל הזמן רוטנת ומקטרת. אולי תנסי נרגילה-הלא זו התרבות שאת מדברת עליה, אולי אז תתפקחי. את פשוט ............והמבין יבין :lol: :lol:

משה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 נובמבר 2010, 16:41 
עכונט כדרך חיים
סמל אישי של המשתמש

אי לגבר שבחצות אין לו מה לעשות חוץ מלהקליד צרור מכוון לאותו הכיוון... נרגילה לא תעזור, בטוח. אולי בורקה? ממש דרישות מוגזמות לתפקידך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 06 נובמבר 2010, 20:55 

לריסה אני רוצה להגיב לתגובות שלך אבל אני לא מצליח להבין מה את רושמת ,תנסי להיות יותר ברורה!!!!
מה זה:אי לגבר?מה זה בורקה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש: